• Stanisław Bartoszek

CO ROBIĄ KOBIETY, ŻEBY UNIKNĄĆ NAPAŚCI? Czyli "protipy" jak zadbać o swoje bezpieczeństwo.

Zaktualizowano: 15 lut 2021

Większość kobiet, szykując się do wyjścia, obmyśla również strategię bezpiecznej drogi do celu i z powrotem (również podświadomie).

Takich „protipów” na nocną wyprawę jest naprawdę mnóstwo, poniżej przedstawiamy niektóre z nich, które pozwolą na bezpieczny powrót do domu:1. Jeżeli jedziemy transportem publicznym:
  • Dobrym pomysłem jest wybranie miejsca na samym przodzie autobusu lub tramwaju, jak najbliżej kierowcy.

  • Poinformuj bliską osobę o numerze autobusu/tramwaju i o przystanku, na którym wysiadasz.

  • Oszacuj czas, który zajmie Ci, żeby dotrzeć do celu i powiadom o tym znajomych/domowników.


2. IDĄC NIEOŚWIETLONĄ DROGĄ…  • Lepiej nie zakładać słuchawek z włączoną muzyką- pozostań czujna, lepiej się nie rozpraszać.

  • Jeżeli nie ma takiej potrzeby, unikaj zakładania kaptura- może mocno ograniczać pole widzenia, kiedy chciałabyś się odwrócić.3. Zadbaj o swoje bezpieczeństwo:

Agresja, jak się przed nią uchronić

  • Niestety zdarzają się takie sytuacje, w których nie mamy czasu, takie jak kontakt z podejrzaną osobą lub spotkanie z grupą agresywnych osób. Wtedy wszystko zależy od naszych decyzji, które zazwyczaj podejmujemy w obliczu dużego stresu. W takich sytuacjach posiadanie gazu pieprzowego może uratować nam życie. Warto się przed nimi zabezpieczyć, kupując gaz pieprzowy stworzony dla kobiet.


4. SOS w telefonie:


Co kobiety robią aby uniknąć

  • Od pewnego czasu producenci telefonów gwarantują wykonanie połączenia alarmowego w razie zagrożenia, klikając kilkukrotnie przycisk w telefonie. Dowiedz się, czy Twój telefon ma taką funkcję i ile razy trzeba kliknąć, żeby wykonać takie połączenie.5. Klucze/gaz pieprzowy zawsze pod ręką:Obawiając się o swoje bezpieczeństwo, warto jest mieć coś ostrego pod ręką. Zwykle są to klucze, które przy odpowiednim ułożeniu (wszystkie ściśnięte między dwoma palcami) wycelowane w czuły punkt napastnika mogą pozwolić Ci na ucieczkę. Dodatkowo do kluczy możesz doczepić gaz pieprzowy, dzięki czemu będziesz mieć go zawsze pod ręką i w razie zagrożenia, szybko go użyjesz.

6. NAUKA SAMOOBRONY:  • Poszukując pomysłów na spędzanie czasu, warto zapisać się na kurs samoobrony. Stanowi to nie tylko ciekawe doświadczenie, ale przede wszystkim zapewni Ci znajomość chwytów i ciosów, które w obliczu zagrożenia mogą uratować życie. Pamiętajmy jednak, że walka wymaga kontaktu z napastnikiem. Naszym zdaniem, bezpieczniej jest go uniknąć poprzez użycie gazu pieprzowego, a następnie oddalenie się z niebezpiecznego miejsca.7. UBER UBER i jeszcze raz UBER!Uber jest świetną alternatywą dla komunikacji miejskiej, która często przyprawia nas o poczucie niepewności i ciągłe obserwowanie otoczenia. Wybierając dostanie się do celu uberem, mamy możliwość stałego monitorowania kierunku naszego przejazdu, a nawet udostępnienia przejazdu naszym znajomym.


Warto zapamiętać wszystkie powyższe zasady i dbać o swoje bezpieczeństwo każdego dnia! :) Glam&Safe Jesteś piękna? Bądź bezpieczna!


Mamy nadzieję, że w przyszłości społeczeństwo będzie bardziej uświadomione w zakresie zjawiska przemocy, a ilość napaści się zmniejszy. Na razie jednak stawiamy na przezorność i bezpieczeństwo.Więcej podobnych „pro tipów” już wkrótce!

Feel glam. Be safe.


Wpis powstał w ramach serii ,,Be aware. Be safe." tworzonej we współpracy z Project AwareSex, specjalizującym się w szerzeniu wiedzy związanej z edukacją seksualną.

Instagram: https://www.instagram.com/projectawaresex/

Foto:

1. https://tiny.pl/rplx9

2. https://tiny.pl/rplxw

3. https://tiny.pl/rplxd

7. https://tiny.pl/rplxf

51 wyświetleń0 komentarzy