• Stanisław Bartoszek

Czy posiadanie gazu pieprzowego jest legalne? Czy użycie gazu pieprzowego jest legalne?

Zaktualizowano: 23 lis 2020

Jeśli zastanawiasz się czy gaz pieprzowy jest legalny w Polsce, mamy dla Ciebie prostą odpowiedź!

Artykuł 11. Ustawy o broni i amunicji mówi, że preparat ten jest legalnym środkiem samoobrony dla osób pełnoletnich. Mimo to, gazu pieprzowego możemy użyć wyłącznie w celu samoobrony przeciwko człowiekowi lub agresywnemu zwierzęciu. Używając gazu pieprzowego, musimy pamiętać, że celowe użycie preparatu w innych sytuacjach lub przekroczenie granic obrony koniecznej może skutkować konsekwencjami prawnymi.

A zatem, gaz pieprzowy możemy mieć zawsze przy sobie, jednocześnie nie martwiąc się o konsekwencje. Pamiętajmy jednak, że każde jego użycie musi być uzasadnione.


Skoro wiemy, że gaz pieprzowy jest legalny to czy jest też skuteczny?


Gazy pieprzowe to bardzo skuteczne narzędzia służące do samoobrony. Nie wymagają użycia dużej siły i możemy mieć je zawsze pod ręką. Mają bardzo silne działanie w kontakcie ze skórą; powodują ostre łzawienie oczu, trudności związane z oddychaniem, kaszel. To sprawia, że jeden celny wystrzał może skutecznie obezwładnić napastnika, co pozwoli użytkownikowi gazu obronnego na wezwanie pomocy oraz bezpieczne oddalenie się od miejsca zagrożenia.

Gazy pieprzowe firmy Glam & Safe są dodatkowo wyposażone w barwnik, który jest widoczny w świetle UV, co pozwala na późniejsze zidentyfikowanie napastnika.Jaki gaz pieprzowy wybrać?


Kupując gaz pieprzowy, musimy skupić się na paru aspektach, aby wybrać mądrze. Przede wszystkim gaz pieprzowy powinien mieć wysoki wskaźnik OC i SHU. To właśnie od nich zależy siła gazu pieprzowego. Substancją czynną w gazie pieprzowym jest OC (kapsaicyna). Bardzo dobre gazy pieprzowe posiadają stężenie na poziomie 10% OC. O mocy gazu świadczy SHU, czyli jednostki Scoville'a. Najlepsze gazy pieprzowe mogą się pochwalić wynikiem ok. 2 milionów SHU. Kolejną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę jest poręczność. Gaz pieprzowy powinniśmy mieć zawsze pod ręką, więc taki produkt powinien być lekki i niedużych rozmiarów. Dla tych, którzy cenią funkcjonalność produktu, przydatna będzie możliwość doczepienia gazu pieprzowego do np. torebki lub pęku kluczy.


Dla kobiet polecamy gazy pieprzowe firmy Glam&Safe, o bardzo dobrych parametrach oraz atrakcyjnym wyglądzie.
  • Nasze produkty zawierają 14 gram gazu pieprzowego z barwnikiem zawierającym ultrafiolet.

  • Wskaźnik OC wynosi 10%, a moc gazu to 2 miliony w skali Scoville’a.

  • promień rażenia to aż do 3,6m.

  • Dzięki bardzo mocnej zawartości, produkt wystarcza na aż 12 do 15 użyć. Taka ilość gazu zniweluje każde zagrożenie!


Dziękujemy za lekturę i zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą gazów pieprzowych dla kobiet!
68 wyświetleń1 komentarz